Holnap reggel indulunk a „csúcstámadásra”, vagyis a Jungfraura, ezért a mai estét a helyszín közelében fogjuk tölteni egy szálláson, mert nem szeretnénk hajnalban indulni és más látnivalókat is kinéztünk a környéken.
Első állomásunk Svájc egyik legelbűvölőbb városa, Luzern. Habár tavaly volt alkalmunk Ildivel megnézni a várost, de mivel a nap végére esett a lehetőség, hiányérzetünk maradt, így szívesen beiktattuk újra az útitervbe. Leparkoltunk egy mélygarázsban és nyakunkba vettük a belvárost.
Az érkezés után első utunk a híres Kápolna-hídhoz (Kapellbrücke) vezetett, amely Európa egyik legrégebbi fedett fahídja. A 14. századból származó híd festett fatábláival és a mellette álló nyolcszögletű Víztoronnyal (Wasserturm) együtt Luzern ikonikus látványossága.
Az óvárosban sétálva színes homlokzatú épületek, hangulatos kávézók és kis üzletek között barangoltunk.




Luzernt magas hegyek veszik körbe és mivel szeretünk magas kilátópontot keresni, ahonnan szép kilátás nyílik a városra, tájra, most is ráböktünk a térképen egy pontra, ami megfelelőnek tűnt erre a célra. Kiderült, hogy a kinézett helyszínen egy elegáns, luxus szálloda komplexum áll, ahonnan valóban csodálatos a panoráma. Az egyik oldalon a Luzerni-tóban, a másikon az alpesi tájban gyönyörködhetünk.


A Bürgenstock Resortban – ami az azonos nevű hegycsúcsról kapta nevét – , számos híres vendég megfordult, mint pl. Audrey Hepburn, Indira Gandhi, Jimmy Carter és Henry Kissinger, valamint több fontos nemzetközi konferenciát is itt tartottak, köztük 2024. június 15–16-án az Ukrajnai békecsúcsot, amelynek célja egy békemegállapodás kezdeményezése volt az orosz–ukrán háborúban.

Luzernből egy rövid utazás után érkeztünk meg Meiringen közelébe, ahol az Aare-szurdok (Aareschlucht) található. Ez a lenyűgöző természeti képződmény az Aare folyó évezredek alatt kialakult, szűk és mély szurdoka, amelyet könnyű sétányokon és hidakon keresztül fedezhetünk fel.


A szurdok bejáratánál már érezhető volt a hűvös levegő, amely a meredek sziklafalak között áramlott. Az útvonal végig jól kiépített fahidakból és alagutakból áll, amelyek biztonságosan vezetik a látogatókat a sziklafalak között. A legszűkebb részeken a falak alig néhány méterre vannak egymástól, míg máshol a magasba nyúló sziklafalak és a zúgó folyó lenyűgöző kontrasztot alkotnak.


Az út végén egy kilátópont nyílik a szurdok tágasabb részére, ahol a természet ereje és szépsége igazán magával ragadó. A túra nem megerőltető, így minden korosztály számára élvezhető, egy irányban kb. 45 percig tart. Svájci viszonylatban az ára is elég baráti, 12 CHF/fő. Nekem kimondottan tetszenek az ilyen jellegű szurdokok, svájci tartózkodásunk alatt ez volt az egyik kedvenc látnivalóm.


A szurdok megtekintése után elindultunk szállásunk felé a Brienzi tó mentén. Tettünk egy kis kitérőt az 1535 méter magasan fekvő Axalp nevű település felé, ahová a panoráma kedvéért autóztunk el.

Ez az egyetlen éjszaka, amit nem Frickben, hanem az Interlaken tó partján fekvő Därligenben töltünk a holnapi Jungfrau program miatt.
Egyszerű a szállás, semmi extra – mondjuk 20e ft/éjért sokat nem is várhattunk Svájcban, de nekünk egy éjszakára megfelelt. Élményekkel teli és izgatottan várva a holnapot tértünk nyugovóra.